השתלות שיניים - משווים וחוסכים

שירותי השתלות שיניים

מחפשים שירותי השתלות שיניים? ברוכים הבאים לאתר שירות 10 מחיר 10, כאן ניתן לקבל ייעוץ מקצועי, המלצות והצעות מחיר עבור שירותי השתלות שיניים.

 

השתלות שיניים

בזמן האחרון ישנם פרסומים נרחבים באשר לאפשרויות הטיפול ע"י שתלים דנטאליים ע"י השתלות שיניים.

רצוי כי לפני שנפנה לטיפול מורכב מסוג זה נבין את עקרון הטיפול השתלת שיניים, סיכוי הצלחתו, הסיכונים הכרוכים לאחר השתלות שיניים, בעד ונגד הטיפול השתלות שיניים.

ניסינו לרכז עבורכם מספר שאלות שבהן נתקלים אנו במהלך העבודה היומיומית מצד המטופלים ב- השתלות שיניים. אנו מקווים כי מדריך השתלות שיניים זה יסייע לכם בטרם תבחרו לבצע השתלת שיניים.


מהם שתלים דנטאליים

שתל דנטאלי הוא תחליף מלאכותי לשורש השן.תפקידו להחליף את שורש השן אשר נעקרה (בעקבות עששת, מחלות חניכיים, שבר או כל סיבה אחרת),או לשמש אמצעי עזר לטיפול במקרים בהם קיים חוסר מולד של שן או שיניים טבעיות. צורת השתל ברוב המקרים היא כצורת בורג והוא עשוי מסגסוגת המבוססת על טיטניום. על ראש השתל שבמרכזו קיימת הברגה פנימית יוברג מבנה שעליו יורכב הכתר אשר יחליף את כותר השן.


יתרונות בביצוע השתלת שיניים

אסתטיקה-שתלים דנטאליים נותנים תחושה הדומה לשיניים הטבעיות. שתלים דנטאליים עוברים אינטגרציה לתוך מבנה העצם והחניכיים אשר מתרחשת לרוב לאחר הרכבת גשרים או תותבות נשלפות.

שימור שיניים בריאות-שתל בשן אחת ובניית כתר מעליו מונע את הצורך בהשחזת השיניים הסמוכות הבריאות ובטיפולי שורש לצורך הרכבת גשר.

איכות חיים-שתל מונע את הצורך בתותבות נשלפות הנשענות על החניכיים וגורמות לאי נוחות, כאבים, ספיגת עצם ומעניקות רק כ-40% בלבד מיעילות לעיסה רגילה.

ביצוע השתלת שיניים מאפשר בניית כתר או גשר קבוע וע"י כך ניתן להגיע ליעילות לעיסה הזהה לשיניים טבעיות.סיכויי הצלחה לאחר השתלות שיניים-שיעור ההצלחה בקליטת שתלים לשניים הוא גבוהה ועומד על כ 98% הצלחה.

לשתלים דנטלים יש יתרון על פני שחזורים על שיניים קיימות,היות ושתלים אינם רגישים לעששת דנטאלית.דווח בעבר כי עששת משנית הינה הסיבה המרכזית לכשל שחזורים.


השתלות שיניים לכולם

נדיר שבלתי אפשרי לבצע השתלות שיניים מסיבות רפואיות. הגיל של המטופל אינו מהווה תווית נגד השתלות שיניים, וגם מתרפאים מבוגרים מאד יכולים לעשות שתלי שיניים במיוחד מכיוון שבדרך כלל הם צריכים את זה הכי הרבה.

לעומת זאת, ישנם מצבים רפואיים שעלולים להעלות את הסיכון של קליטה לא תקינה של שתלי שיניים כמו סכרת, עישון, אוסטיאופורוזיס לא מטופלת כראוי.

בכל אופן, לפני השתלת שיניים, יתכן והרופא אשר שייך לחבורת מומחים ל- השתלות שיניים ימליץ קודם כל להתייעץ עם רופא משפחה או עם רופא שמטפל בהקשר למוגבלויות הרפואיות שלך.

שתלים דנטאליים הינם הצורה המודרנית המתקדמת ביותר ובעלת סיכויי הצלחה הגבוהים ביותר להשלמת חוסר שיניים.

 

שאל את עצמך

בדוק את עצמך האם אתה מועמד טוב לשיפור איכות החיים?

האם איבדת שן או יותר ורוצה אתה שיניים חלופיות מבלי לפגוע בשיניים הבריאות שנותרו בפיך?

האם נתקל אתה בבעיות בשימוש בגשר או בתותבות נשלפות, או אינך רוצה בתותבות?

האם אתה מתקשה בלעיסת המזון האהוב עליך וסבלת מכאבים או דלקות בשל שיניים תותבות?

האם אתה מודאג משינויים לרעה במבנה פניך ובהופעתך החיצונית (ספיגת עצם, קמטים)?

האם מצב פיך גורם לך להימנע מחיוך, דיבור,צחוק פרוע משוחרר, או השתעלות?

האם בריאותך הכללית תקינה ומוכן אתה להקפיד על הניקיון ועל בדיקות שיניים תקופתיות?


מי מבצע השתלות שיניים

כל רופא שיניים מורשה לבצע השתלות שיניים. יחד עם זאת מומלץ לבצעם אצל הפריודונט,יש לזכור, שתלים דנטאליים מחוברים באופן הדוק אל החניכיים ולעצם הלסת. הפריודונט הוא המומחה ב- השתלות שיניים ומטפל באזור זה של הפה ולכן הוא השותף המתאים ביותר לביצוע השתלת שיניים בפרט אצל מטופלים בעלי מחלת חניכיים.

רופא חניכיים (פריודונט) עובר התמחות של ארבע שנים נוספות על מנת להפוך למומחה להשתלות שיניים מעבר לרופא שיניים כללי, בהם הוא עובר הכשרה מיוחדת, מקצועית וארוכה מאוד בביצוע שתלים בפה.

יש לזכור שהתחזוקה הקפדנית חיונית לאחר ביצוע הטיפול וגם בתחום זה מרפאת הפריודונט הוא המקום המתאים ביותר.


הצלחת השתלות שיניים

ההצלחה הגבוהה של ניתוחי השתלת שיניים איננה עוד מוטלת בספק, ועד היום יצאו לאור מאות פרסומים מדעיים שהראו רמת הצלחה גבוהה ביותר (למעלה מ 95%) בהשתלת שתל בשיניים.

אבל כמו בכל טיפול רפואי, יש סיכון לכישלון של השתלות דנטאליות, אשר לשמחתנו הוא נמוך ביותר. במקרה ונכשלת פעולת השתלת שיניים, בדרך כלל ניתן לחזור עליה עם סיכויי הצלחה גבוהים.

יש לזכור כי שתלים בפה נכשלים יותר במעשנים ובאנשים עם מצבים בריאותיים לא מטופלים.עם הזמן , עלתה רמת הדרישה מרופאי שיניים ע"י הלקוחות להם צורך שתלים לשיניים, וישנה דרישה לפרוצדורות מורכבות יותר, בהם בעבר לא היינו מבצעים השתלות שיניים, למשל השתלת שיניים במקומות שבהם יש חוסר עצם רב.

עם דרישות אלו והשינויים במורכבות הטיפול פותחו טכניקות כירורגיות מיוחדות כמו גם סוגי שתלים חדשים אשר תרמו להצלחת הטיפול ולסיכויי כישלון נמוכים ביותר.

יש לזכור כי ככל שהטיפול בהשתלת שיניים מורכב יותר הוא דורש ידיים מיומנות יותר, ורמת הסיבוכים גבוהה מטיפול פשוט ולכן מומלץ לבצעם אצל מומחים להשתלות שיניים.


האבחון לפני השתלות שיניים

לפני שמחליטים לעשות השתלת שיניים יש להיבדק ע"י הרופא המנתח וע"י הרופא המשקם.

השתלים הם בעצם היסודות עבור הטיפול השיקומי, ומסיבה זאת חשוב מאוד שהרופא המשקם יהיה כבר מעורב עוד בשלב התכנוני

הרופא צריך לקבוע מהם הקשיים הקיימים שקשורים למצב הפה, וכמו כן להעריך את טיפול שיקום הפה הרצוי לאותו מטופל.

אחרי קביעת טיפול שיקום הפה הרצוי, המנתח (מומחה כירורגית לסתות ופה או מומחה חניכיים) יכול לעשות תוכנית כירורגית להשתלת שיניים. אותו הצוות ילווה את המטופל לאורך התהליך כולו, כולל מעקב ממושך אחר השתלת שיניים.

הצוות המטפל ראשית יבחר את סוג שיקום הפה המועדף עליך ולאחר מכן יברר האם העדפותיך אפשריות ע"י בדיקת הממצאים הרנטגניים והקליניים שבפיך. ורק לאחר שייבחרו את האמצעי שיקום הסופי, לצורך בניית שיניים אפשר יהיה להתחיל בהשתלת השיניים.


צילומי רנטגן לפני השתלות שיניים

לפני שמבצעים השתלת שיניים יזדקק הצוות המטפל לתצלומי רנטגן כדי לסייע בתכנון השתלת שיניים. לפעמים, במקרים פשוטים, צילום שנעשה במרפאה בנוסף לבדיקה קלינית זה מספיק.

לעיתים יש צריך לעשות צילום פנוראמי וברוב המקרים צריך לעשות גם טומוגרפיה ממוחשבת (CT).


ניתוח השתלת שיניים

ניתוח השתלת שיניים מתבצע במרפאה רגילה, אך בתנאים הקרובים לחדר ניתוח סטרילי.

בניית שיניים הוא ניתוח הרגיש ביותר לזיהום וחשוב ביותר שהציוד, החומרים ואזור הניתוח יהיו סטריליים.

כשעה לפני השתלות שיניים נהוג ליטול כדורי נוגדי כאב ואנטיביוטיקה במינון גבוה ממש לפני שמתחילים בתהליך הכירורגי, על מנת למנוע כאב וזיהום.

לאחר מכן מבוצע אלחוש מקומי "להרדים" את אזור הניתוח. מקרים בהם זקוקים להרדמה כללית (השתלת שיניים ביום אחד) הופכים לנדירים יותר ויותר ,גם במקרים מורכבים יותר.המטופל מכוסה בכיסויים סטריליים ואזור הפה עובר חיטוי.

השתלת השתל הדנטלי כרוכה בניתוח באזור הטיפול.מטרת הניתוח היא לחשוף את אתר ההשתלה ע"י חתך בחניכיים והפשלתם, להכין קדח בעצם ולמקם בו את השתל לרוב ע"י הברגתו לקדח אשר הוכן. בסיום הפעולה מכסים את השתל ברקמת החניכיים, או שלחילופין מחברים אליו מבנה זמני (המבצבץ מעבר לחניכיים לחלל הפה).

הבחירה בין שתי האפשרויות תלויה במספר גורמים בהם סוג השתל (שתלים mis לדוגמא), תוכנית הטיפול ועוד.

מספר חודשים לאחר השתלת השתל ניתן להתחיל בטיפול השיקומי הכולל את חשיפת השתל במידה והיה מכוסה,התקנת מבנה ולאחר מכן כתר סופי.

מועד תחילת הטיפול השיקומי תלוי אף הוא במספר גורמים וביניהם סוגי שתלי, איכות וכמות העצם,הצורך בבניית עצם באזור ותוכנית הטיפול הכללית.


המתנה בין השתלת שיניים לחשיפתם

השיטה הידועה של התהליך מתבצעת לרוב בשני שלבים, השלב של השתלת שיניים והשלב של החשיפה, כאשר קיימת תקופה של עד חצי שנה משלב לשלב.

זאת תקופה הנקראת אוסאואינטגרציה שבה נעשה חיבור לעצם, השתל נמצא במצב מנוחה ומתחיל בתהליכי קליטה.

כיום, קיימת נטייה לקצר את הזמן של ההמתנה בין השלב של הניתוח לשלב השיקום. אך עדיין הדבר נמצא בשלבי מחקר אומנם הדיווחים מעודדים, עדיין מומלץ לא לקצר את ההליך שלא לצורך.

במקרים בהם היה צורך בהשתלת עצם או הרמת סינוס יש להמתין שישה חודשים עד לחשיפה.

עוד שיטה (המתאימה עבור שתלים שבעצם "חזקה" באופן יחסי) היא ניתוח בשלב אחד כאשר בשיטה הזו אנחנו "חוסכים" את הניתוח של החשיפה, והשתל מעט בולט מעל החניכיים בתהליך הריפוי. גם השיטה הזו הוכחה כשיטה מוצלחת במקרים מתאימים.

כיום קיימת נטייה לעשות "העמסה מיידית" של שתלים, זאת אומרת שימוש בתותבות או בגשר באופן מידי על השתלים מיד אחרי ניתוח ההשתלה.

אם לא מתוכנן נכון, השיטה הזו עלולה לגרום לכישלון של השתלים. החיבור שבין השתלים אל העצם הינו הליך ביולוגי רגיש וממושך של חיבור של השתל אל העצם. העמסה של השתלים מעצימה את הסיכון מכיוון שחיבור זה עלול להיפגע.


סיבוכים לאחר השתלות שיניים

למרות הדעה הרווחת, תופעות לוואי שלאחר השתלת שיניים הן לא קשות.

לרוב תופעות הלוואי הן מינימאליות מאוד ! יכול להיות מעט נפיחות וקצת כאב אך לא יותר מזה. ככל שהניתוח מורכב יותר ,יהיו יותר תופעות.

לפעמים ישנם גם שינויי צבע של העור בעקבות שטפי דם מקומיים. הנפיחות חולפת לרוב לאחר שבוע לכל היותר, ושינויי הצבע, במידה ויש, מתקיימים עוד בערך שבוע. כמובן שיש לנהוג ע"פ הוראות רופא השיניים לאחר השתלות שיניים.


הסיכונים בטיפול השתלות שיניים

כמו שיש בכל ניתוח, גם בטיפול השתלות שיניים קיימים סיכונים מסוימים עקב הקרבה לאזורים הרגישים שבלסת.

לפני פירוט הסיכונים, חשוב להדגיש שרמת הסיכון כאשר מבצעים השתלת שיניים נמוכה מאוד ואם מתכננים נכון את תהליך השתלת השיניים ע"י הרופא המנתח, תוך כדי שימוש באמצעים של הדמיה מתאימים, כמו CT ,מורידים לרמה זעירה את הסיכון.


לאחר השתלת שיניים

לאכול לפני השתלת שיניים ארוחה קלה. ניתן לקחת מנה ראשונה גדולה של אנטיביוטיקה ,ע"פ הוראות רופא שיניים שתלים, כשלושים דקות לפני תהליך השתלת שיניים.

לקחת למשך כמה ימים את האנטיביוטיקה לאחר השתלות השיניים ע"פ ההוראות שבמרשם ע"י הרופא המטפל. ליטול כדורים נגד כאבים ע"פ הצורך ולפי מרשם הרופא.

48 שעות שאחרי השתלות שינים יש לשטוף היטב את הפה עם תמיסת חיטוי בוקר וערב ,במשך 60 שניות במדויק לפחות במשך שבועיים או אפילו יותר ע"פ הוראות הרופא.לאכול במשך מספר ימים רק אוכל רך. לחזור למרפאה לצורך הוצאת תפרים וביקורות.


שתל דנטאלי לכמה זמן ?

שתל דנטאלי מושתל בפה, סביבה בה חיה ומתפתחת כמות אדירה של חיידקים. שתל ,כמו שן טבעית, חייב להתגונן מפני חדירה ומתקפה יום יומית של חיידקים אלה.אם תחזוקת הפה הביתית והתחזוקה המקצועית (ע"י שיננית אחת לשלושה חודשים) נעשים כראוי, שתל דנטאלי עשוי לשמש אותך שנים רבות. יש לזכור כי אפילו שן טבעית אינה מובטחת לכל החיים ויש לזכור כי שתל הוא תחליף מלאכותי הדורש הקפדה ותחזוקה מיוחדת.


תחזוקת שתלים דנטאליים

ה-שתל כפי שידוע לכל הוא תחליף דמוי שן אשר דורש הקפדה מיוחדת על היגיינת הפה. הקשר שבין חניכיים לבין שתל דנטלי רגיש יותר מאשר בין חניכיים לשן הטבעית ומכאן התחזוקה חייבת להיות אופטימאלית בכדי להגן מחדירת חיידקים.לאחר השתלות שיניים, יש להגיע למרפאה אחת למספר חודשים בהתאם למצב המטופל בכדי להשלים את פעולת הניקיון לאחר השתלות שיניים.

 

כל מה שצריך לדעת לפני ביצוע השתלת שיניים

ניתוחי השתלת שיניים לשיפור איכות החיים

מי מתאים לעשות השתלת שיניים?

ההתפתחות שחלה בתחום רפואת שיניים מאפשרת לאנשים רבים לבצע טיפולי השתלת שיניים אשר כוללים שימוש בשתלים דנטליים. הטכניקות של השתלת שיניים משתנות כל הזמן וככל שחולפות השנים משתפרים הטיפולים ומאפשרים למטופלים רבים ליהנות משיניים בריאות ואיכותיות. כיום, עשויים שתלים דנטליים מטיטניום אך מתחילים לייצר אותם גם ממרכיבים אחרים- קראמיים. (החומר הקרמי הוא תרכובת אנאורגאנית שמכילה לפחות יסוד אחד שאינו מתכתי).

באמצעות השתלות השיניים ניתן לטפל במגוון מצבים – כמו למשל: אבדן שיניים כתוצאה מריקבון, מחסור ברצף שיניים, שיניים חסרות בכל הפה, עששת חריפה שגורמת לאיבוד שיניים ועוד ולאפשר לאנשים רבים ליהנות משיניים בריאות ויפות, דבר שישפר להם את איכות החיים.


אבחון וחידוש עצם

בתחילתו של הטיפול מבצע הרופא אבחון

האבחון הינו בדיקה קלינית מקיפה שכוללת רדיולוגיה, צילום פנורמי, דגמים של הפה, לפעמים בדיקת דם וטומוגרפיה (CT). באמצעות האבחון יכול הרופא להתאים למטופל את הטיפול המתאים ביותר. לאחר מכן יכול הרופא להתקדם ולבחור בסוג השתל, במידה של השתל, במספר השתלים הדרושים ובמיקומם. לפעמים, צריך הרופא לבצע חידוש עצם. במידה ויש צורך בכך יש לחדש את העצם לפני שמניחים את השתלים. בחלק מהמקרים יצטרך המטופל להמתין כמה חודשים עד שהעצם תתהווה ובחלק מהמקרים יתבצע חידוש העצם יחד עם הנחת השתלים. כאשר הרופא מחדש את העצם הוא משתמש במילוי עצם. מילוי העצם יכול להיות מורכב מחומרים טבעיים, מחומרים מלאכותיים או מחומרים שנלקחו מגופו של המטופל. תהליך איבוד העצם עשוי להיות תוצאה של מחלות חניכיים, עקירות, פיסטולה (עשויה להיות תוצאה של פציעה או זיהום), שימוש בשיניים תותבות שניתן להסיר (תותבות נשלפות גורמות לטראומה) ועוד.


מהן השיטות הקיימות בישראל עבור השתלת שיניים יתרונות, חסרונות וסיכונים?

כיום, יכולים הרופאים לבחור בין מספר סוגי השתלות שיניים- ביניהן- השתלת שיניים חד שלבית, השתלטת שיניים רב שלבית, שיטת 4 ALL IN והשתלת שיניים ללא ניתוח.

יש כמה סוגי שתלי שיניים ואת כולם ניתן להבריג אל הלסת. כמו כן, כולם עמידים. ההבדלים בין השתלים הם בקרת האיכות, תו התקן שלהם, צורתם, גודלם (חשוב לבחור בגודל המתאים כך שלא יהיה שתל ארוך מדי או שתל קצר מדי), צורת ההתאמה שלהם והחומרים מהם הם עשויים.

 

השתלת שיניים ביום אחד ( חד שלבית )

לאחר הנחת השתלים הדנטליים יש שני זמנים בהם יש להמתין. הראשון אינו דורש המתנה והוא נקרא העמסה מיידית- כך שבאותו הטיפול מניח הרופא את השתלים על גבי העצם והם מתחילים לתפקד. היתרון של שיטת העמסה מיידית הוא שאין צורך לחכות והטיפול נמשך כמה שעות. כמו כן, אין צורך לבצע מעקבים אך יש סיכון- עלול להיווצר מצב בו שתל לא נקלט בפה ולא יתאחה עם העצם.

 

השיטה מתאימה לאנשים בריאים וצעירים

השיטה הרב שלבית

פרק ההמתנה השני הינו 4 חודשים בממוצע וטיפול זה הינו פופולארי יותר משום שאחוזי ההצלחה שלו גבוהים יותר משיטת ההעמסה מיידית. בתחילת הטיפול הרופא עוקר את השיניים הבעייתיות וקודח את השתלים, כמו כן, הוא משתמש בבורג ייחודי שמטרתו להחזיק את הכתרים שיושתלו בהמשך והשתל נתפר מתחת לחניכיים כדי למנוע זיהום ותחושת חוסר נוחות. לאחר מכן, החולה משתחרר וממתין עד שהעצם של הלסת תצמח. לאחר שהשתל יציב והעצם צומחת ניתן לחשוף אותו מהחניכיים ולהלביש את הכתר. השיטה מתאימה לאנשים עם עצמות חלשות שלוקח להן הרבה זמן לצמוח. החיסרון של השיטה הוא שהמטופל לא יכול לתפקד בצורה יעילה. כמו כן, יש פגיעה במראה האסתטי של השיניים משום שעליו להשתמש בשיניים תותבות במשך תקופת ההמתנה.


טיפול 4 ALL IN

שיטת אול און 4 הינה שיטה מתקדמת וחדשה יחסית והיא מתאימה לאנשים שמשתמשים בשיניים תותבות נשלפות, חוששים מתהליך שיקום ממושך, איבדו את כל שיניהם, סובלים מדלקות חניכיים ולכן צריכים לעקור את כל השיניים ומוגבלים מבחינה כספית. כמו כן, הטיפול מתאים לאנשים שלא מעוניינים לבצע הרמת סינוס והליך השתלת עצם וכמובן- לאנשים שמעוניינים בשיניים בריאות.

כדי לבצע את הטיפול צריך הרופא לבחון את המטופל ולוודא כי הוא מתאים לטיפול. במידה והמטופל מתאים לטיפול קובע הרופא את מיקום השתלים. במרבית המקרים מבצע הרופא הרדמה מקומית, אך ניתן לבצע את סוג זה של השתלות שיניים בהרדמה כללית- ביצוע הטיפול בהרדמה כללית מתאים למטופלים שחוששים מהטיפול. אחרי שהמקום הורדם לוקח הרופא מידה ובונה ממנה מודל מגבס.

במהלך הטיפול מקבע הרופא ארבעה שתלים ללסת העליונה, ללסת התחתונה או לשתי הלסתות. לאחר מכן, הוא מבצע הלבשת כתרים וגשרים. גשר השיניים המולבש מכיל 12 שיניים. לאחר הטיפול יוצא המטופל מהמרפאה כששיניו קבועות. שיטת און און 4 הורחבה לשיטת All on 6, השיטה החדישה מתאימה למטופלים שסובלים ממחסור בעצם. כדי שהתוצאות יהיו איכותיות מתקין הרופא שישה שתלים- בצורה זו ניתן לחלק את העומסים. חצי שנה לאחר הטיפול עשוי הרופא להחליף את המערכת שהותקנה בגשר חזק ולא זמני.


השתלת שיניים ללא ניתוח

כיום ניתן לבצע גם השתלת שיניים תוך שעה ללא תפרים וללא כאבים. כדי לבצע את ההליך משתמש הרופא בטכניקות מתקדמות. לאחר הטיפול יכול המטופל לשוב לשגרה. לפני התכנון משתמש הרופא בסורק- בצורה זו ניתן לבצע השתלת שיניים ממוחשבת ולדעת היכן להניח את השתלים בלי לפתוח את חניכיו של המטופל וההשתלה נמשכת כשעה. במהלך הטיפול מרכיב הרופא תבנית על גבי החניכיים ושאר המקומות באמצעות שבלונה, קודח לעצם ומניח את השתל. בשלב הבא הוא מסיר את התבנית ומרכיב את הכתרים. מטופלים שמבצעים את ההליך צריכים לפנות אל רופא מנוסה אשר ביצע את ההליך פעמים רבות.


השתלת שיניים בלייזר

השתלות שיניים בלייזר מתבצעות במהירות משום שקרן הלייזר הנשלחת מבצעת כמה תהליכים יחדיו. במהלך הטיפול מבצע הרופא חתך באזור החניכיים ומשתיל את השתלים. החיתוך מתבצע באמצעות הלייזר. לאחר שהשתלים מתאחים עם העצם ממשיך הרופא את הטיפול ומבצע פעולות שיקום. טיפול השתלת שיניים בלייזר הינו טיפול מדויק. הטיפול מתאים לכל אדם מעל גיל 18 שזקוק להשתלת שיניים.


השתלת שיניים בארץ או בחו"ל יתרונות וחסרונות?

חלק מהאנשים מחליטים לבצע השתלת שיניים ברומניה ובמקומות נוספים ברחבי העולם במטרה לחסוך בעלויות אך לא תמיד מדובר על החלטה נכונה. לביצוע השתלות השיניים בארץ יש יתרונות רבים- ניתן לקבל טיפולים במרפאות איכותיות ומרופאים שמתמחים בביצוע השתלות שיניים ומשתמשים בשתלים איכותיים שעומדים בכל התקנים המחמירים. כמו כן, רופאי השיניים מדברים בשפה העברית כך שניתן להבין אותם ולפעול בהתאם להסברים שלהם. יתרונות נוספים לביצוע ההשתלות בארץ הן שניתן לבצע מעקב רפואי ואם יש בעיה המטופל יכול לקבל מענה באופן מיידי. מעבר לזאת, המטופל לא צריך לנסוע לחו"ל ולדאוג בנוגע לטיסות, אשרות, מזון, מקומות לינה ולגבי תקופת ההתאוששות. אם לא די בזאת, במרבית המקרים המטופל שמבצע את השתלות השיניים בחו"ל מקבל אחריות חלקית בלבד (בארץ ניתן לקבל אחריות מלאה) והשתלים עלולים שלא להיות איכותיים. כמו כן, המטופל שמבצע את הטיפול בארץ יכול לפנות אל הרופא כדי לבצע מעקב.


נשברה לי השן מה עושים?

שיניים עלולות להישבר כתוצאה מנפילה, קבלת מכה או כתוצאה מעששת, טראומה או עומס יתר שנובע משחיקה ועוד. השן עשויה להישבר בשורש או בכותרת, לגרום לפגיעה ברקמות השן או לא לגרום לפגיעה. כדי להעריך את חומרת הנזק יש לפנות אל רופא שיניים. רופא השיניים יבצע צילומי רנטגן ובדיקות נוספות, בצורה זו הוא ידע מהו הטיפול הדרוש. בחלק מהמקרים מחליט הרופא לבצע סתימה באמצעות חומר עמיד שנקרא אמלגם. החומר לא מתאים לשחזור שיניים קדמיות משום שהגוון שלו אפרפר. סתימה לבנה מורכבת מחומרים מרוככים בצבע השן אבל החומרים עלולים להתכווץ במהלך תהליך ההקשיה ולכן הם פחות עמידים.

סוגי טיפולי שיניים ושיקום הפה אחרים הינם שימוש בכתרים וגשרים- טיפולים אלו מתאימים למצבים בהם החומר של השן נהרס. במרבית המקרים הכתר שיבחר יהיה כתר שמבוסס על מתכת וציפוי חרסינה. כמו כן, יכול הרופא לצפות את השיניים- ניתן לצפות שן אחת, מספר שיניים או לצפות את כל החלק הקדמי. לפעמים השבר של השן גורם לחשיפה וכדי לטפל במצב יש לבצע טיפול שורש ולהשלים את התהליך באמצעות מבנה וכתר אשר יגנו על השן ויחזירו אותה לתפקוד.


השתלות שיניים – סיכונים

השתלות השיניים עשויות לשפר את איכות חייו של המטופל בצורה משמעותית ולתרום להתנהלותו ולביטחונו העצמי אך חשוב לדעת שיש סיכונים לביצוע השתלות שיניים- ההשתלות עלולות לגרום לבעיות בדיבור, לכאבים, זיהום של הסינוס, לגרום לנפיחות, לחבורות, לצור פגיעה בעצב הלסת התחתונה או פגיעות עצביות אחרות, לגרום לכאבים באכילה ועוד. כתוצאה מהבעיות הללו עלולים המטופלים לסבול גם מדיכאון.


מי מוסמך לעשות השתלות שיניים?

מבחינת החוק בארצנו כל רופא שיניים יכול לבצע את טיפולי השתלות השיניים ועדיין אנשים רבים מתלבטים בין הרופאים משום שהם לא יודעים האם עדיף לבצע את הטיפול אצל רופא שמבצע השתלות שיניים מידי פעם או לפנות לרופא שמתמחה בהשתלות שיניים. כמובן שעדיף לבחור ברופא שמתמחה בהשתלות שיניים או ברופא מיומן שביצע מגוון טיפולים בתחום, בעיקר אם האדם צריך לבצע טיפולי שיניים דנטליים מורכבים- כמו למשל השתלות שיניים כאשר יש מעט עצם, השתלת שיניים עקב מחסור בעצם, כאשר מדובר על לסת מחוסרת שיניים או כאשר מדובר על טיפול שיקום הפה שכולל השתלת שיניים בכל הפה. רופא מקצועי ובעל ניסיון יהיה רופא שסיים את לימודי הרפואה, עבר הכשרות והסמכות ומחזיק ברישיון- רופא שעומד בקריטריונים הללו יוכל להציג למטופליו את תעודת המומחה שקיבל ממשרד הבריאות וחשוב מאוד שלא להתבייש ולבקש מהרופא להציג את התעודה.


השתלת שיניים נכשלה מה עושים?

אם השתלת השיניים נכשלה אפשר לבצע את ההליך פעם נוספת, לאחר שהפה יחלים, אך לפני שמבצעים את הטיפול שוב חשוב לוודא שהרופא המטפל הבין מדוע הטיפול נכשל בפעם הקודמת. הבנת הסיבה לכישלון תאפשר לרופא להגדיל את הסיכויים של הצלחת הטיפול הבא. אם נוצר בעבר זיהום יש לתת למטופל טיבול אנטיביוטי, להקפיד לנקות את אביזרי העבודה בצורה טובה יותר ולהסביר למטופל כיצד לשמור על ההיגיינה לפני הטיפול ואחרי הטיפול. אם הסיבה לכישלון הייתה תקלה בהליך הכירורגי יהיה על הרופא לבצע צילום CT ובדיקות נוספות ולבנות תוכנית חדשה ומתאימה כדי שלא לבצע את הטעות פעם נוספת.


מעוניינים לבצע השתלת שיניים?

אם אתם מעוניינים לבצע השתלת שיניים שכוללת שיקום שיניים באמצעות כתרים, הנחת כתר על שתל אחד, שיקום שיניים באמצעות גשרים או לטפל במגוון בעיות שיניים נוספות באמצעות שיקום שיניים ביום אחד, ניתוח החדרת שתלים וכו', יהיה עליכם לאתר יועץ מומחה להשתלות שיניים שצבר ניסיון בביצוע טיפולי השתלות שיניים, סיים את לימודי הרפואה, עבר הכשרות והסמכות ומחזיק ברישיון. רופא שיניים מתאים צריך לא רק לעמוד בקריטריונים שהוזכרו אלא גם להיות קשוב למטופל, לספק הסברים ולהעניק יחס אישי ואדיב. בצורה זו יוכל המטופל להרגיש בנוח ולשאול את כל השאלות שמטרידות או מעניינות אותו. כמו כן, יש לבחור ברופא שמעניק אחריות מלאה על הטיפול, גובה מחיר הוגן ומלווה את המטופל לאורך כל הדרך ואחריה.


אז איך מוצאים את הרופא המתאים?

אופציה מספר 1: תוכלו לאתר את הרופא המתאים בדרכים שונות – ראשית, תוכלו לפנות אל חברים, מכרים, קרובי משפחה, קולגות או חברים בפייסבוק ולבקש מהם המלצות על רופאי שיניים שמתמחים בהשתלות שיניים, מעניקים יחס אישי, גובים מחיר הוגן ומלווים את המטופל לכל אורך הדרך. כמו כן, תוכל הסביבה להזהיר אתכם מפני רפאים שאינם מנוסים ועלולים לגרום לנזקים ובזבוז כספים.

במידה ותערכו חיפוש בפייסבוק תוכלו לבחון דפי עסק של רופאי שיניים. תוכלו להקליד בשורת החיפוש את המשפטים- "השתלות שיניים בהרדמה מלאה" או "השתלת שיניים" ותמצאו מגוון דפי עסק רלוונטיים שכדאי לבחון. במרבית המקרים יכילו דפי העסק קישור לאתר, חוות דעת ומספר לייקים- מומלץ לעיין באתר, לקרוא את חוות הדעת ולהתרשם ממספר הלייקים.

אופציה מספר 2: האופציה השנייה תהיה לערוך חיפוש באינטרנט- תוכלו להקליד את המשפטים: "שתלים המלצות", "רופאי שיניים מומלצים להשתלות שיניים" וכו' ולמצוא מגוון אתרים של רופאים שונים. כאשר תבחנו את הרופאים יש לבדוק האם הם סיימו את לימודי הרפואה, עברו את ההכשרות וההסמכות הדרושות, מחזיקים ברישיון, צברו ניסיון, גובים מחירים הוגנים ועוד. כמו כן, יש לבדוק אילו סוגי השתלות שיניים מבצעים הרופאים, האם האתר מכיל תמונות של לפני ואחרי השתלת שיניים (רצוי לבחון את התמונות אך לזכור כי אף רופא לא יעלה לאתר תמונות של טיפולים שנכשלו ולקחת את הצלחת הטיפולים בעירבון מוגבל). כמו כן, יש לבדוק היכן נמצאת המרפאה.

אופציה מספר 3: אופציה שלישית למציאת הרופא המתאים תוכל להתבצע באמצעות גלישה בפורומים- תוכלו להקליד את המשפטים :"פורום השתלת שיניים", "השתלת שיניים שאלות ותשובות פורום" ועוד בשורת החיפוש ותמצאו את האתרים הרלוונטיים. גולשי הפורומים יוכלו להמליץ לכם על רופאים שמתמחים בביצוע השתלות שיניים וגובים מחיר הוגן, יוכלו להסביר לכם כיצד מתבצע תהליך קליטת שתלים לאחר השתלה ויוכלו לענות לכם על מגוון שאלות כמו למשל: " האם ניתן להתקין שתלים על כל השיניים?", "האם הטיפול כואב?", "מה דעתכם על שיניים תותבות כתחליף לביצוע השתלות?" ועוד.


מחירי הטיפולים – ערכו בדיקה מקדימה

בנוגע למחיר ההשתלות מומלץ לבדוק מהם מחירי השוק. ניתן להקליד את המשפטים: "כמה עולה השתלת שיניים?", "מהי עלות השתלת שיניים?", "השתלות שיניים השוואת מחירים" או "מחירון השתלת שיניים" ולקבל את המידע הדרוש. חשוב לציין כי לא מומלץ לבחור ברופא שגובה מחיר נמוך בצורה קיצונית משום שעלולות להיות לכך סיבות- הוא עשוי להשתמש בשתלים שאינם איכותיים, עלול להיות חסר ניסיון וכו', מנגד, אין צורך לבצע את הטיפול אצל הרופא היקר ביותר משום שמחיר הגבוה לאו דווקא מעיד על רמת המקצועיות שלו.


הגיע הזמן לבחור את הרופא

לאחר שתקבלו את ההמלצות וחוות הדעת, תבחנו אתרים שונים, תערכו השוואת מחירים ותשוחחו עם מספר רופאים תוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה לכם.


כמה עולה השתלות שיניים? מחיר :

השתלת עצם
מחיר – 2,500-2,700 ש"ח

הרמת סינוס שתי צדדים
מחיר – 15,000-17,000 ש"ח

השתלת שתל מסוג דנטטוס
מחיר – 2,400-2,500 ש"ח

החלקת רכס
מחיר – 1,500-1,700 ש"ח

ביופסיה
מחיר – 2,000-2,100 ש"ח

פרוטאין אמדוגיין
מחיר – 1,500-1,600 ש"ח

פריוצ'יפ
מחיר – 200-250 ש"ח

ט.ל.ח

 

עדכונים אחרונים
שירות לקוחות פיצריות בישראל
באיזה עיר נמצאת הפיצה שלך?
מוקדי שירות חברות ביטוח
שירות לקוחות חברות ביטוח