שיקום הפה - מתייעצים, משווים וחוסכים

שירותי שיקום הפה

מחפשים שירותי שיקום הפה? ברוכים הבאים לאתר שירות 10 מחיר 10, כאן ניתן לקבל ייעוץ מקצועי, המלצות והצעות מחיר עבור שירותי שיקום הפה.

 

כל מה שצריך לדעת לפני ביצוע שיקום הפה

פרוטטיקה – שיניים בריאות – זה אפשרי

בעיות שיניים פוגעות באנשים רבים ועשויות לגרום להם להימנע מפנייה לרופא שיניים. הסיבות להימנעות מביצוע הטיפולים עשויות להיות חשש מטיפולים כואבים- עד כדי דנטופוביה (פחד מרופאי שיניים), עלות הטיפולים ועוד.

מראה השיניים עשוי לגרום לאנשים למבוכה ואפילו לגרום להם להימנע ממפגשים חברתיים ולהימנע מלחייך. חשוב לדעת שניתן לפתור את הבעיות הללו ולשפר את בריאות השיניים, מראה השיניים וכתוצאה מכך לשפר את איכות החיים. רופא שיניים איכותי ומקצועי יוכל לבצע שיקום הפה והחניכיים ואף לבצע טיפולי שיניים מורכבים. ישנם כמה סוגים של טיפולים לשיקום שיניים.


כמה זמן לוקח לבצע טיפול שיקום פה מלא?

הטכנולוגיה מתפתחת והטיפולים משתפרים

בעבר הלא רחוק ביצעו רופאי השיניים שיקום נייד, במסגרת הטיפול בנה הרופא שיניים תותבות ואלו החליפו את השיניים החסרות. בצורה זו ניתן היה לשפר את המראה של המטופל ולאפשר לו ללעוס את המזון. את השיניים התותבות יכל המטופל להוציא ולהכניס בהתאם לצרכיו.

עם התפתחות הטכנולוגיה השתכללו הטיפולים וביניהן גברה היכולת למנע מחלות דנטליות. ההתפתחות מאפשרת לאנשים רבים לבצע שיקום פה באופן מלא. שיקום פה קבוע כולל שימוש בשתלים דנטליים, שתלים אלו מחזיקים מעמד למשך זמן רב והם אסתטיים ויעילים. שיקום קבוע נמשך כמה שעות ועם סיומו נהנה המטופל משיניים בריאות ויפות.

 

מה זה שיקום ? מה עושה אורתודנט?

מה כולל טיפול שיקום הפה? מה התהליך הנדרש בטיפולי שיקום הפה ומתי יש צורך לבצע?

מטופל שמעוניין לבצע שיקום פה צריך לפנות אל מומחה לשיקום הפה. לפני תחילת הטיפול מכין המומחה תוכנית מפורטת אשר מתאימה למטופל באופן אישי- התוכנית נקבעת בהתאם למצבו הבריאותי והנפשי של המטופל ובהתאם למצב החניכיים והשיניים שלו. שיקום הפה כולל מגוון טיפולים, ביניהם: טיפולים שמונעים מחלות חניכיים- ביניהם- טיפול בדלקת החניכיים, גרידת חניכיים, נסיגת חניכיים ועוד. כמו כן, כוללים הטיפולים טיפולים שמתמקדים בחניכיים, השתלת שיניים קוסמטית- המטרה של השתלת שיניים קוסמטית היא לעבות או לכסות שטחים של שורשים חשופים או להגדיל את כמות החניכיים באמצעות רקמות מהמפה או רקמות ממקור חיצוני.

טיפולים נוספים הינם – שחזור שיניים, התקנת גשר בשיניים, התקנת כתרי זירקוניה, התקנת כתרים לשיניים, ניתוחי לסת, ציפוי לשיניים מחרסינה, טיפולי שורש, השתלת עצם בפה, השתלת עצם בלסת, סידור העצמות, סידור רקמות הלחיים, הרמת סינוס (המטרה של הטיפול הוא להוסיף עצם לחלקי הלסת האחוריים ששייכים ללסת העליונה (נקראת בשם מקסילה), סתימות בשיניים, שיקום פה אסתטי- גשר בשיניים, התאמת פלטה לשיניים, השלמת שן שבורה או השלמת חסר שיניים, השתלת שיניים תותבות, שחזור שיניים המקוריות, שתלים דנטליים, התקנת גשרים דנטאליים ועוד.

מעבר לזאת, כוללים הטיפולים טיפולים בבעיות סגר שיניים, הפרעות בתפקוד הלסת, שיקומי פה מורכבים, כאבי שיניים נוראים וכו'. נכון, הטיפולים עשויים שלא להיות נעימים ואף לגרום לכאב ולתחושת חוסר נוחות אך התוצאות ישתלמו בהמשך.

כיום ניתן לפנות אל מרפאות שיניים רב תחומיות, היתרון של מרפאת שינים רב תחומית הוא שהמרפאה מספקת מגוון שירותים, כמו למשל- מחלקה אשר מיועדת לטיפולים לילדים, מחלקה של רופאי שיניים כירורגים מומחים שמתמקדת בטיפולי לסת ופה, מחלקה שמתמקדת בטיפולי שיניים משמרים ומונעים, מחלקה ליישור שיניים ועוד.


עזרה ראשונה שיניים – מה מומלץ לעשות?

במקרה ויש צורך לבצע טיפול שיניים חירום יש לפנות אל מרפאה שמספקת שירותי רפואת שיניים דחופה, מרפאות אלו יעברו במשך 24 שעות ביממה לרבות חגים ושבתות. במידה ויש צורך בכך, יש לפנות אל הרופא באופן מיידי ולכן צריך לחפש אותו עוד לפני שיהיה צורך בכך. במידה ונוסעים לטיול וחוששים מבעיות בשיניים מומלץ לארוז משככי כאבים, שטיפת פה נגד בקטריות, מראה דנטלית, צמר גפן ומספר טלפון של מרפאת שיניים אשר ממוקמת במרחק סביר.


טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

למטופלים הסובלים מחרדה ופחד מהטיפולים או מבעיות אחרות

ניתן לבצע כמעט כל טיפול שיניים בהרדמה מלאה או חלקית. שיקום הפה בהרדמה מלאה מסייע לאנשים שחרדים מהטיפולים, לאנשים שסובלים מכאבים ברמה גבוהה, לאנשים שלא מסוגלים לצור תקשורת מתאימה- כמו למשל- אנשים שסובלים משיתוק מוחי, אוטיסטים, אנשים שסובלים מקושי בדיבור וכו'. כמו כן, מתאימים הטיפולים אשר מתבצעים תחת הרדמה מלאה למטופלים שסובלים מטראומה, נכות רגשית או נכות פיזית, מטופלים בעלי מוגבלות בתנועה של הלסתות, מטופלים שאלרגיים להרדמה מקומית ועוד. נוסף על כך, יכול הרופא להשתמש בדרכי טשטוש כמו למשל- גז צחוק, בצורה זו לא ירגיש המטופל שום כאב במהלך הטיפול אך יתכן שהוא יחוש כאב לאחר מכן, עוצמת הכאב משתנה ממטופל למטופל. טיפולי שיניים תחת הרדמה מלאה מתאימים למבוגרים ולילדים.


שיקום הפה ביום אחד

מרפאת שיניים מומחים להשתלות שיניים ושיקום הפה תכיל רופאי שיניים איכותיים אשר מתמחים בביצוע טיפולי שיקום פה. רופאים אלו יוכלו למקם שיניים זמניות מיד לאחר שיעקרו את השן וימקמו את השתל- בצורה זו יתבצע הטיפול ביום אחד. לביצוע השתלת שיניים ביום אחד יש יכמה יתרונות- ראשית, ההדמיה טובה יותר. הטיפול מתבצע באמצעות מחשב וסריקות CT. באמצעות הכלים הללו יכול הרופא להסתכל בצילומי התלת מימד ולתכנן את הניתוח בצורה מדויקת ונוחה.
היתרון השני של שיקום פה ביום אחד הוא שהוא מפחית את הכאב ואת זמן הריפוי. הטכניקות המתקדמות מסייעות בהפחתת הכאבים והנפיחות והמטופל לא צריך להתמודד עם תותבות זמניות או להימצא במצב בו חסרה לו שן או כמה שיניים. ביצוע הליך מיקום שתל דנטלי באופן מיידי נמשך בין חצי שעה לשעה וניתן לבצע אותו בהרדמה כללית או מקומית. לאחר הטיפול רצוי להימנע מאכילת מזון קשה משום שלעיסת מזון קשה עלולה לצור לחץ ולשבש את תהליך ההשתלבות של השתל בלסת. שיקום שיניים שכולל השתלת שתלים דנטליים הינו דרך יעילה להחליף שיניים חסרות. הטיפול הרגיל נמשך כשלושה חודשים עד חצי שנה וכולל כמה טיפולים. במידה ומדובר על טיפול מיידי המטופל לא צריך לחכות משום שהרופא יכול להוסיף את הכתרים הזמניים באותו היום. לאחר 3-6 חודשים צריך המטופל להגיע למרפאה כדי שהרופא יבצע קיבוע שיניים קבועות. השתלים המיידיים נוחים מאוד ומתאימים במיוחד לשיניים הקדמיות.


מתי לא כדאי לבצע שיקום ביום אחד? שיקום שיניים 

יש לציין כי לא תמיד כדאי לבצע את טיפול השתלת השיניים ביום אחד- במידה ויש זיהום באזור בו השן חסרה לא מומלץ לבצע את הטיפול, במקרים בהם האזור בו השן חסרה לא מכיל מספיק עצם לא כדאי לבצע את הטיפול ביום אחד משום שהדבר עלול למנוע מהשתל להיות ממוקם באופן מדויק ובמקרים בהם יש חשד לנגע באזור של השתל ויש לבצע ביופסיה צריך לדחות את המיקום של השתל הדנטלי.


שיקום הפה בארץ או בחו"ל? 

ניתן לבצע את השתלות השיניים בכל הארץ וחשוב מאוד לפנות אל רופאים שמתמחים בביצוע שיקום שיניים. רופא שיניים שמתמחה בתחום ישתמש בשתלים איכותיים שעומדים בכל התקנים, לרבות התקנים המחמירים ביותר. יתרונות נוספים לביצוע שיקום פה בארץ הם שרופאים רבים מבצעים אותם, שהרופאים מדברים עברית והמטופל יכול להבין את ההסברים ושלאחר הטיפולים ניתן לבצע מעקב רפואי- כך שאם יש בעיה הרופא מספק מענה מקצועי ומהיר. כמו כן, המטופל לא צריך לטוס, לדאוג לאשרות, לדאוג למקום לינה, לדאוג למזון ולדאוג מזמן ההתאוששות מחוץ לבית.
למרות שהטיפולים בחו"ל עולים פחות מהטיפולים בארץ ביצוע שיקום פה בחו"ל כרוך בהימור משום שהרופאים בחו"ל מעניקים אחריות חלקית על השתלות שיניים (בניגוד למצב בארץ- בארץ הטיפולים כוללים אחריות מלאה והביקורות מתבצעות באופן שוטף), הטיפולים בחו"ל אינם מכסים את האיכות של השתלים, השתלים עשויים להיות פחות איכותיים ועמידים מהשתלים בהם משתמשים הרופאים בארץ ולא ניתן לבצע את המעקב החודשי הדרוש.


כמה עולה שיקום הפה? השוואת מחירים :

עלות שיקום הפה משתנה בהתאם לסוג הטיפול ובמידה ומעוניינים לבצע את השיקום מומלץ להקליד בשורת החיפוש את המשפט: "שיקום הפה השוואת מחירים" ולקבל מושג על מחירי השוק. כפי שציינו המחיר בארץ גבוה מהמחיר בחו"ל אך לטיפולים בארץ יש יתרונות רבים ובין היתר הם איכותיים יותר מהטיפול שמתבצעים בחו"ל. חשוב לדעת כי לא מומלץ לפנות אל רופא שגובה מחירים נמוכים בצורה קיצונית משום שהוא עלול להיות חסר ניסיון, לא להשתמש במכשור חדיש וכו'.

להלן כמה דוגמאות למחירים של טיפולים: כתר חרסינה אשר עשוי ממתכת בסיסית עשוי לעלות בין 1,300-3,200 ₪, כתר זרקוניה עשוי לעלות בין 2,500- 5,500 ₪, מבנה מיידי לשן קדמית עשוי לעלות כ- 1,000- 1,600 ₪, תותבת חלקית אשר עשויה מאקריל עשויה לעלות כ- 2,500- 5,000 ₪, תותבת שלמה וזמנית עשויה לעלות כ- 2,000-4,000 ₪ וכו'.


מעבדות שיניים איכותיות – לבחור רופא שמתמחה בשיקום פה

אם אתם מעוניינים לבצע טיפול שיקום פה יהיה עליכם למצוא כירורג מקצועי לשיקום הפה. חשוב מאוד לוודא שהכירורג מתמחה בביצוע טיפולי שיקום פה, צבר ניסיון רב, שהוא סיים את לימודי רפואת השיניים, עבר הכשרות והסמכות, מחזיק ברישיון, זמין ללקוחות גם במצבי חירום ועוד. כאשר בוחנים את האפשרויות הקיימות חשוב לבדוק האם הרופא שייך לתאגיד ( רופאים ששייכים לתאגיד אינם אחראיים למטופלים באופן אישי), האם הוא חבר בהסתדרות רפואת השיניים- ניתן לבדוק האם הרופא חבר בהסתדרות של רפואת השיניים על ידי חיפוש שמו באתר ההסתדרות (הרופאים שחברים בהסתדרות חייבים להקפיד על כללים מחמירים ובמידה והם לא מקפידים על הכללים יכול המטופל לפנות אל "בית דין של חברים" שמספק מענה למטופלים שחשים שהטיפול גרם להם עוול. הפנייה לבוררות מתבצעת ללא עלות ואין צורך להיעזר בעורך דין).

כמו כן, יש לבדוק האם השלט של הרופא (השלט שתלוי במרפאה) מציג את שמו של הרופא- במידה ושמו מופיע הוא אחראי לטיפול באופן אישי, יש להביט בחדר ההמתנה ובמוצרים הקיימים במרפאה (ניקיון הכוסות, הסינרים, שימוש בכפפות חד פעמיות וכו'- מרפאות איכותיות ישתמשו בכלים חד פעמיים וכמובן במכשיר לעיקורם) ולבדוק האם הם אסתטיים ונקיים- במידה והם מוזנחים ומלוכלכים הם עשויים להצביע על איכות הרופא והמרפאה. מעבר לזאת, יש לבדוק האם הרופא נותן אחריות, האם הוא מעניק יחס אישי ונעים, מספק הצעת מחיר ברורה ותוכנית טיפול מפורטת, גובה מחיר סביר, מסביר על הסיכונים של הטיפול, עונה על כל השאלות ומכין תוכנית מתאימה לתחזוקת הפה- בצורה זו יהיה ניתן לטפל בבעיות ולמנוע מהן לשוב ועוד.


איך אוכל למצוא את הרופא המתאים?

פנו אל הסביבה הקרובה- קבלו המלצות והצליבו מידע

תוכלו למצוא את הרופא המתאים על ידי פנייה לקרובי משפחה, חברים, מכרים, קולגות, חברים לפייסבוק ועוד ולבקש מהם המלצות. אנשים רבים מבצעים טיפולים לשיקום הפה כך שסביר להניח שתוכלו ללקט כמה המלצות. כמו כן, יוכלו החברים, בני המשפחה וכו' להזהיר אתכם מפני רופאים שאינם מתמחים בתחום שיקום פה ולמנוע מכם עוגמת נפש. מומלץ להצליב מידע ולבדוק האם אתם מכירים כמה אנשים שטופלו על ידי אותו רופא, אם קיבלתם כמה דעות שליליות או יותר מדעה שלילית יחידה- מומלץ לפנות אל רופא אחר.

במידה ותחליטו לערוך חיפוש בפייסבוק תוכלו לפנות אל חבריכם באמצעות הודעה פרטית או לחפש דפי עסק של מומחים לשיקום הפה, כאשר תבחנו את דפי העסק בדקו האם הדף מכיל חוות דעת (ואם כן- האם הן חיוביות או שליליות- במידה והן שליליות אל תפנו אל הרופא), האם הדף העסקי מכיל קישור לאתר של הרופא וכמה לייקים קיבל הרופא.


למצוא מומחה פה ולסת - ערכו חיפוש באתרי האינטרנט

תוכלו למצוא מידע רב באמצעות גלישה באתרי אינטרנט. כל מה שתצטרכו לעשות יהיה להקליד את המשפטים: "שיקום הפה המלצות" או "שיקום הפה רופא מומחה" , מומחה פה ולסת, בשורת החיפוש ותמצאו מגוון אתרים רלוונטיים. כאשר תערכו את החיפוש זכרו לבדוק את כל הפרטים החשובים- ביניהם- האם הרופא סיים את לימודי הרפואה, צבר וותק וניסיון, סיים את כל ההכשרות וההסמכות, מחזיק ברישיון, מספק אחריות, זמין עבורכם, חבר בהסתדרות רופאי השיניים, גובה מחירים הוגנים וכו'. כמו כן, רצוי לבדוק היכן נמצאת המרפאה- מומלץ לבחור במרפאה שנמצאת במרחק סביר כך שלא תצטרכו לנסוע מרחק רב ובמידת הצורך תוכלו להגיע במהירות.


מומחה לשיקום הפה - גלשו בפורומים

דרך נוספת אשר עשויה לסייע לכם למצוא את הרופא המומחה תוכל להתבצע באמצעות גלישה בפורומים שעוסקים בתחום רפואת שיניים ושיקום הפה. תוכלו להקליד את המשפטים: "פורום שיקום הפה" או "פורומים רופאים מומחים בשיקום הפה" וכו' בשורת החיפוש ותמצאו מגוון פורומים רלוונטיים. גולשי הפורומים יוכלו להמליץ לכם על רופאים שמתמחים בביצוע טיפולי שיקום פה, מלווים את המטופלים שלהם לאורך כל הדרך- גם לאחר הטיפול, גובים מחירים סבירים ומעניקים יחס אישי, יוכלו להזהיר אתכם מפני רופאים שאינם מקצועיים, יוכלו לשלוח תמונות של שיקום הפה לפני ואחרי- כך שתוכלו להתרשם מאיכות הטיפול, יוכלו לענות לכם על מגוון שאלות- כמו למשל: "האם אתם ממליצים על ביצוע טיפול שיקום הפה ביום אחד?", "האם כדאי לבצע את טיפולי השיניים תחת הרדמה מלאה?", "כמה טיפולים צריך כדי לבצע יישור שיניים ותוך כמה זמן ניתן לסיים את תהליך היישור?", "לאן ניתן לפנות במצב חירום?", "היכן ניתן למצוא מרפאת שיניים רב תחומית?" ועוד.


הגיע הרגע לבחור

לאחר שתערכו את כל הבדיקות הדרושות- תעיינו באתרים של רופאי שיניים, תקבלו המלצות מהסובבים, תוודאו כי הרופאים מומחים בתחום שיקום הפה ועומדים בכל הקריטריונים הדרושים, לאחר שתערכו השוואת מחירים וכו' תוכלו לבצע את הבחירה הנכונה עבורכם.

 

טיפים בנושא שיקום הפה

שיקום הפה באופן קבוע הוא למעשה השלמה של שיניים פגועות או מרווח מחוסר שיניים שאינו ניתן להוצאה מן הפה ע"י הלקוח המטופל.

שיקום פה קבוע הוא למעשה שיחזור הפה בשימוש כתרים ושיחזור על גבי שתלים. שיקום הפה באופן נייד הוא למעשה השלמה של שיניים חסרות באמצעות שיניים תותבות אשר לא מודבקת או מחוברת לחניכיים כמו בשיקום הקבוע בפה וניתן להוצאה על ידי הלקוח המטופל.

שני סוגים: בחוסר שינים מוחלט – תותבת שיניים שלמה , שיקום הפה בחוסר שיניים חלקי – תותבת חלקית להוצאה.

ישנן אפשרויות רבות לשקם חוסר שיניים חלקי. קיימות אפשרויות רבות של שיקום הפה.

הפתרון מוצע בהתאם למצב הקליני של הלקוח המטופל וכמובן העלות הכספית הכרוכה בטיפול מסוג זה.


מתי תועיל ההשתלה בשיקום הפה?

בחוסר שן בודדת

שתל אחד ובנית כתר מעליו מונע את הצורך בהשחזה ובטיפול שורש בשיניים הסמוכות: אין צורך במספר רב של כתרים שנדרש לביצוע גשר שיניים.

 

שיקום הפה באמצעות שתלים וגשרים

בחוסר שיניים אחוריות

שתל שיניים מונע את הצורך בתותבות שיניים נשלפות הנשענות על החניכיים וגורמות לאי נוחות, כאבים, ספיגת עצם ומעניקות רק כ-40% בלבד מיעילות לעיסה רגילה.

ביצוע שיקום פה ולסת מאפשר בנית כתר או גשר קבוע וע"י כך ניתן להגיע ליעילות לעיסה כדוגמת השיניים הטבעיות.


שיקום הפה בחוסר שיניים כללי

א. עיגון וייצוב תותבות שיניים – תותבות שיניים מהוות תחליף גרוע לשיניים קבועות וטבעיות.

שימוש בתותבות מלווה בחוסר יציבות, אי נוחות,כאבים בחניכיים, ספיגת עצם מוגברת, יעילות לעיסה נמוכה כ-40%.

2-4 שתלים באמצעות חיבורים מיוחדים יכולים לשמש לעיגון וייצוב התותבת, מעניק נוחות ובטחון בדיבור, בפיהוק, בנגיסת תפוחים וכד'.

ב. שיקום פה שלם קבוע – מספר רב של שתלים יכולים לשמש בסיס לשיקום קבוע של הפה.


מה עושים אם אין עצם מספיק עבור ביצוע שיקום פה באמצעות שתלים?

בחלק נרחב של המקרים שבהם אנחנו מטפלים, אנחנו נתקלים בנפח קטן של עצם שלא מאפשר השתלת שתל בלי טיפול נוסף.

המצב הזה מופיע בלסת התחתונה וגם בלסת העליונה עקב מחלות חניכיים שגרמו להרס של העצם, פתולוגיות שונות, עקירות שיניים טראומטיות, או תהליך טבעי של ספיגה של הרכסים אחרי עקירת השיניים.

בלסת העליונה ישנו הליך טבעי שבו הסינוס המקסילירי הולך וגדל עקב ספיגה של הרכס העליון. במקרים אלו בהם הכמות של העצם הזמינה להשתלת השתל קטנה, אפשרי לבצע תהליך בניית עצם. בניית העצם מבוצעת בשיטות שונות עם שילוב תחליפי ממברנות (יריעות מבודדות) ועצם.

אפשרי לשלב עם השתלת שתל שיניים בו זמנית כשחסר העצם קטן באופן יחסי ואילו במקרים שבהם התוספת של העצם הנדרשת היא גדולה, או כשקיימות הגבלות נוספות צריך לבצעה בנפרד. רק לאחר מספר חודשים אפשרי לבצע את השתלת השיניים.


השתלת עצם (אוגמנטציה)

לאחר עקירת השיניים ועקב מחלת חניכיים, מחלות פה ולסת, נוצר תהליך המשכי של אובדן עצם.

במידה ויש ספיגת עצם משמעותית ואין אפשרות לבצע השתלת שיניים יש צורך לבצע אוגמנטציה שמשמעותה היא השתלת העצם כמספר שבועות עד חודשים אחרי העקירות.

קיימת השתלת עצם לטארלית, ורטיקלית או משולבת.

יש גם מקרים שבהם אפשר להשתיל שתלים (לצורך קבלת שיניים קבועות) יחד עם בניה של עצם הרכס, מכיוון שאחרת צריך לחכות עד לסיום תקופת ההחלמה לבניית עצם שאורכה היא 4-6 חודשים.

במידה והשתל חשוף מחוץ למעטפת העצם מוסיפים גרגירי עצם ממקור בקר או אדם ומכסים את העצם ביריעת קולגן (ממברנה).על גבי הממברנה תופרים את החניכיים ולאחר שישה חודשים מקבלים עצם טבעית ומוגדלת לאחר השתלת עצם בחניכיים זו.


השתלת עצם על ידי להרים את ריצפת הסינוס המקסילרי

במקרה של איבוד השיניים, חוסר שיניים באזורים האחוריים של הלסת העליונה מתרחש הליך מואץ של ספיגה של עצם.

בנוסף לכך בלסת העליונה יש חלל אוויר הנמצא בחלק האחורי שנקרא הסינוס המקסילרי. פעם היה קשה לבצע השתלת שיניים לצורך שיקום פה בלסת העליונה באזור האחורי.

כיום אפשר לעשות השתלת שיניים באזורים האלו על ידי השתלת עצם ברצפת הסינוס. יש שתי אפשרויות תלוי בכמות של העצם הקיימת.

במידה ויש במינימום חמישה מ"מ של עצם מבצעים הרמת סינוס יחד עם החדרה של השתלים. הפרוצדורה הזו קרויה הרמת סינוס סגורה וזו היא פרוצדורה פשוטה מאוד ונחשבת למאוד שמרנית בתהליך שיקום פה.


הרמת סינוס סגורה

קודחים עד רצפת הסינוס ולאחר מכן מחדירים גרגירי עצם לתוך הקדח. בשלב הבא דוחפים את העצם למעלה באמצעות אוסטאוטום וכל פעם מוסיפים מעט עצם וע"י כך מרימים את ריצפת הסינוס כלפי מעלה-הרמת סינוסים. בסוף תהליך ניתוח הרמת סינוס סגורה מחדירים את השתל.


הרמת סינוס פתוחה

אם יש פחות מחמישה מ"מ של עצם צריך לבצע פרוצדורה הקרויה הרמת סינוס פתוחה. ניתוח פה ולסת זה מבוצע על ידי פתיחת חלון לחלל הסינוס ודרכו אפשר לבצע בניית עצם כנדרש.

תקופת קליטת העצם החדשה והחלמה לוקחת כשישה חודשים. בדרך כלל השתלת השתלים מבוצעת שישה חודשים לאחר הרמת סינוסים חוץ ממקרים חריגים. טיפול הרמת סינוס פתוחה נעשית בהרדמה שיניים מקומית ואיננה מחייבת אשפוז. השיטה הזו מאפשרת השתלת שתלים לצורך שיקום הפה באזורים שעד עכשיו היו נחשבים בעיתיים עם תוצאות מצוינות לאורך זמן .


מהו תהליך שיקום פה ללא ניתוח?

פורום שיקום הפה באינטרנט פרסם לאחרונה מודעות על שיקום פה ע"י מרפאת פה ולסת ו"שתלים ללא ניתוח" ע"י רופא פה ולסת וכל זאת ללא ניתוח השתלת שיניים לצורך שיקום הפה. בסיס הרעיון הוא השתלת השתל בטכניקה עיוורת בהגדרתה, וכמשתמע ממנה טכניקה מורכבת הדורשת תנאים אנטומיים מושלמים (גובה ,עובי וכן איכות העצם) שיאפשרו שולי בטחון רחבים למניעת נזקים וסיכונים, כמו גם ניסיון ומיומנות רבה אשר נדרשים מרופא פה ולסת.מרבית המקרים היום יומיים אינם מתאימים ואינם מאפשרים ביצוע שיקום פה בטכניקה עיוורת.


מהו הקשר בין מחלת חניכיים ושתלים?

מחלת חניכיים (פריודונטיטיס) היא מחלה זיהומית דלקתית אשר נגרמת מרובד חיידקי המצטבר על השיניים בסמיכות לחניכיים.

לסובלים ממחלה זו קיימת בעיה כפולה.ראשית, מעצם קיום המחלה ישנו תהליך פתולוגי של ספיגת העצם התומכת סביב השיניים הקבועות והטבעיות. מצב זה מהווה סיכון לאותן השיניים ויכול לגרום אף לנשירתן.

לאותם המתרפאים אשר איבדו שיניים מסיבות אלו קיים נפח עצם קטן יותר להשתלת שתלים, מצב אשר מחייב התייחסות נפרדת.שנית, אותה המחלה הפוגעת בשיניים הקבועות והטבעיות עלולה לגרום להרס העצם סביב השתלים גם כן, ומכאן שללא טיפול במחלת החניכיים טרם ביצוע השתלת השתלים אנו מסכנים את השתלים בצורה ניכרת. באותם המקרים אנו ממליצים לבצע ייעוץ וטיפול ע"י מומחה למחלות חניכיים.


האם ניתן לבצע השתלת שיניים ביום של העקירה?

במקרים רבים כן, כשמתקיימים התנאים הנאותים אפשר בו זמנית ומיד אחרי עקירת השן להשתיל שתל דנטאלי. לפעמים יהיה צריך לעשות באוגמנטציה על מנת להחזיר את הנגע של העצם שנוצר מעקירתה של השן. הפעולה הזו איננה מסוכנת ואף מבטיחה הצלחה מרובה. פעולה זו מאפשרת חסיכה בזמן ע"י קיצור הליך הריפוי וכמו כן להימנע משתי התערבויות. רופא פה ולסת יחליט אם האזור אכן מתאים עבור טיפול זה!


כמה זמן צריך להמתין עבור שיקום הפה אחרי עקירת השיניים?

חשוב להמתין חודשיים שלושה לאחר עקירת השיניים כדי לתת לעצם להתחזק ולהבנות מחדש כדי שנוכל להחדיר לעצם שתלים ולבצע שיקום פה.


האם אפשר להתקין כתר כבר ביום של ההשתלה – (העמסה מיידית)?

כן, במצבים מסוימים ובתיאום עם מרפאות פה ולסת המטפל.

ההחלטה הזו תלויה בתנאים אנטומיים מתאימים כמו איכות וכמות עצם הלסת, הגודל ומספרם של השתלים שיותקנו, המצב הבריאותי של המטופל, סוג המנשך וכדומה. אם אמנם המצב מאפשר את זה, המטופל אשר נכנס אל המרפאה ללא שיניים עוזב את המרפאה עם שיניים.

יש לציין כי במרבית המקרים לא ניתן לבצע טיפולי שיניים ביום אחד או השתלת שיניים ביום או אפילו טיפולי שיניים ביום גם אם הם נראים יחסית פשוטים וגם במקרים שכן ניתן לבצע טיפולי שיניים ביום אחד יש אחוז גבוה יותר של כישלון השתלת השתלים דבר אשר עלול לגרום לביצוע כל הליך שיקום הפה מחדש! מבוצע בשני אופנים ויותר כאשר לרוב המדובר הוא על שיקום פה קבוע וגם שיקום פה נייד.


כמה עולה שיקום הפה?

תוספת שן
מחיר – 400-500 ש"ח

הוספת שן תותבת
מחיר – 300-350 ש"ח

גשר בשיניים
מחיר – 2,100-2,300 ש"ח

כתר זמני
מחיר – 200-250 ש"ח

כתר חרסינה ממתכת בסיסי
מחיר – 1,500-1,700 ש"ח

כתר חרסינה ממתכת אצילה
מחיר – 2,200-2,400 ש"ח

כתר ויניר
מחיר – 2,000-2,200 ש"ח

כתר ויניר עשוי מזהב
מחיר – 2,200-2,400 ש"ח

כתרים על שתלים
מחיר – 2,000-2,200 ש"ח

הכנההשחזת שן לכתר קבוע
מחיר – 700-800 ש"ח

מבנה יצוק
מחיר – 900-1,000 ש"ח

כתר מסוג זרקוניה
מחיר – 3,500-4,000 ש"ח

כתר מסוג אינצרם
מחיר – 2,000-2,200 ש"ח

כתר מסוג רנסנס
מחיר – 2,000-2,200 ש"ח

כיפה ממתכת
מחיר – 1,500-1,650 ש"ח

חיתוך כתרים או גשרים
מחיר - 200-250 ש"ח לשן

מבנה לשתל בעל כיפה כדורית
מחיר – 900-1,000 ש"ח

מבנה לשתל מסוג קולצר
מחיר – 600-700 ש"ח

מבנה מסוג אמלגם
מחיר - 500-600 ש"ח

פליפר
מחיר – 1,000-1,100 ש"ח

מבנה מסוג פייברפוסט
מחיר – 800-1,000 ש"ח

מצמד מדויק
מחיר – 1,500-1,700 ש"ח

תותבת חלקית מסוג אקריל
מחיר – 5,000-6,000 ש"ח

תותבת חלקית מסוג ויטיליום
מחיר – 6,000-7,000 ש"ח

שיניים תותבות
מחיר – 7,000-8,000 ש"ח

מבנה לשתל מוברג
מחיר – 900-1,100 ש"ח

תיקוני תותבות
מחיר – 600-700 ש"ח

ט.ל.ח

 

עדכונים אחרונים
שירות לקוחות פיצריות בישראל
באיזה עיר נמצאת הפיצה שלך?
מוקדי שירות חברות ביטוח
שירות לקוחות חברות ביטוח